Aktualijų archyvas 2016-2017 m.m.

           Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
    Penktadienį, kovo 10 dieną, mūsų moksleiviai ir mokyklos bendruomenė minėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Mokiniai, mokytojai, mokyklos administracija susirinko aktų salėje. Visi kartu prisiminėme, kokį sunkų kelią nuėjo Lietuva nuo 1940-ųjų iki Nepriklausomybės atkūrimo dienos. Pasitelkiant vaizdus, buvo parodyti svarbūs Lietuvai istoriniai įvykiai. Eilėraščių posmai, dainos skambėjo Lietuvai.


                               Slidinėjimo sezono karštinė.
Mūsų slidininkų pasiekimai – nuo kilnaus sportinio poelgio iki Lietuvos Respublikos mokyklų žaidynių pergalės.
     Mostiškių mokyklos-daugiafunkcio centro slidininkai aktyviai dalyvauja įvairiuose Vilniaus rajono ir Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos organizuojamuose varžybose. Mokiniai sportuoja vadovaujami Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos slidinėjimo trenerio Jurijo Levko. Geras pasirengimas vasarą bei rudenį jau duoda savo rezultatus.
     Besiruošiant varžyboms, sausio mėnesį mūsų slidininkus pakvietė į savo trasą Buivydžių kaimo gyventojas Valdemar Mincevič, kuris yra gerai žinomas sporto ir ypač slidinėjimo mylėtojas. Gražioje vietoje prie Neries upės parengtoje trasoje mūsų mokiniai turėjo galimybė pasiruošti svarbiausioms varžyboms.
     Besitreniravimas komandoje mūsų mokiniams padeda ne tik sekti vis geresnių rezultatų bet taip pat moko kilnaus sportinio elgesio. Emilijai Siavro, startavusiai slidinėjimo varžybose Ignalinoje  2017-01-15, priklausytų kilnaus sportinio poelgio prizas -Fair Play.
      Varžybų metu Emilija trasoje pagelbėjo savo varžovei: padėjo išsipainioti iš trasos aptvėrimo tinklo slides, ir nors prarado brangų laiką, bekovodama toliau, užėmė 3 vietą.
     Sausio bei vasario mėnesiais mūsų slidininkai dalyvavo keliose Vilniaus rajono bei respublikinėse varžybose, kuriose pasižymėjo gerais rezultatais:
  1. Sausio15 d. Lietuvos žiemos sporto centre Ignalinoje vykusiame Lietuvos jaunučių ir vaikų slidinėjimo pirmenybių I etape Emilija Siavro merginų 2001-2002 gim. m. užėmė 3 vietą, Anelė Levko – 7 vietą. Berniukai savo amžiaus grupėse užėmė šias vietas:  Roland Sumbar – 6, Daniel Jackevič – 7, Danielius Kisiel – 17, Artur Kozlovski – 6.
  2. Sausio 22 d. Lietuvos žiemos sporto centre Ignalinoje vyko slidinėjimo varžybos, skirtos trenerio Vilmanto Gineito atminimui. Čia Emilija Siavro iškovojo 2 vietą merginų 2001-2002 gim. m. tarpe, o Anelė Levko liko 6 vietoje. Kitose amžiaus grupėse mūsų komandos nariai užėmė šias vietas finišo protokoluose: Albert Kisel – 4 vietoje, Kamila Stefanovič – 6 vietoje, Artur Kozlovski – 9 vietoje.
  3. Sausio 28 d. Nemenčinėje buvo vykdomas Vilniaus rajono atviras slidinėjimo čempionatas. Startuoti atvyko daugiau nei 150 įvairaus amžiaus slidininkų iš Nemenčinės, Mostiškių, Ignalinos, Utenos ir Vilniaus. Dalyvių amžius – nuo 9 iki 62 metų. Mostiškių mokyklą-daugiafunkcį centrą atstovavo 9 mokiniai, kurie startavo įvairiose amžiaus grupėse ir užėmė įvairias vietas: Anelė Levko – 5, Kamile Stefanovič – 7, Evelina Dulko – 10, Gabrielė Mikulska – 12, Daniel Jackevič – 9, Danielius Kisel – 17, Tomaš Simonovič – 19, Artur Kozlovski – 10, Albert KIsel – 9. Geriausiai sekėsi mūsų stipriausiai slidininkei Emilijai Siavro, laimėjusiais bronzos medalį. Ji pralaimėjo antrai vietai tik 3 sekundes, nugalėtojai – vos 15 sekundžių.
  4. Vasario 1 d. taip pat Nemenčinėje mūsų mokyklos-centro atstovai laimėjo pirmąsias vietas (merginų komanda – Emilija Siavro ir Kamila Stefanovič, berniukų komanda – Albert Kisel ir Artur Kozlovski) Lietuvos mokyklų žaidynių Vilniaus rajono pagrindinių mokyklų mokinių finalinėse slidinėjimo varžybose. Taip pat mūsų slidininkai buvo apdovanojami medaliais bei diplomais už individualius rezultatus šiose varžybose: Albert Kisiel – už 1 vietą, Artur Kozlovski – už 2 vietą,  Daniel Jackevič – už 3 vietą.
  5. Rajono slidinėjimo varžybų laimėjimas suteikė galimybę mūsų merginų komandai atstovauti Vilniaus rajoną Lietuvos mokyklų žaidynių slidinėjimo varžybose, kurios vyko vasario 4 d. Druskininkuose Žiemos olimpinio festivalio ,,Lteam“ metu. Varžybos vyko prie SNOW arenos. Mūsų slidininkės – Emilija Siavro, Anelė Levko, Kamila Stefanovič ir Evelina Dulko atkakliai kovodamos nugalėjo visas varžoves bei laimėjo 1-ją komandinę vietą tarp Lietuvos Respublikos mokinių merginų komandų. Tai buvo išties istorinis įvykis, kuriuo metu merginoms buvo įteikta geriausios komandos taurė.  Taip pat už individualų pasiekimą Emilia Siavro yra apdovanota sidabro medaliu. Mūsų slidininkes pasveikino Lietuvos olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidentas Algirdas Raslanas bei slidinėjimo olimpinė čempionė Vida Vencienė.
Nuoširdžiai sveikiname visus mūsų slidininkus bei jų trenerį !!! Sezonas dar nesibaigė, mūsų jaunųjų sportininkų dar laukia startai Lietuvos jaunučių ir vaikų slidinėjimo pirmenybių II ir III etapuose Ignalinoje. Linkime jiems gerų startų, daug laimėjimų bei kuo daugiau sniego!!!


                       Laisvės gynėjų dienos minėjimas
Sausio 13 diena sukako dvidešimt šešeri metai nuo tos tragiškos nakties, kuomet prie Televizijos bokšto susirinko tūkstančiai žmonių, kad apgintų Lietuvą nuo Sovietų Sąjungos agresijos. Mūsų mokykloje pamokos prasidėjo Laisvės gynėjų dienos minėjimu. Mokiniai ir mokytojai susirinko paminėti tragiškus Sausio įvykius, pagerbti už laisvę kritusias aukas, dar kartą pamąstyti apie tikrąsias vertybes, tautiškumą ir tikrąją vienybę. Šią dieną pagerbiant didvyrius mūsų mokykloje ne tik degė žvakės, bet ir skambėjo mokinių dainuojamos patriotinės dainos apie Lietuvą, Laisvę, Tikėjimą.


                                     Naujametinis karnavalas
    Šventinis laikotarpis tęsiasi. Linksmai leidžia laiką mūsų mokyklos mokiniai. Visai neseniai vyko naujametiniai renginiai ir mūsų mažiesiems, ir vyresniųjų klasių mokiniams. Pradinukų laukė susitikimas su Kalėdų Seneliu ir Snieguole. Jie atvyko net iš Krokuvos su pilnu maišu dovanų ir įdomiomis karnavalinėmis linksmybės. Tam, kad mokiniai galėtų susitikti su Kalėdų Seneliu ir gauti dovanų, jie turėjo atlikti ne vieną užduotį.
   Vyresniųjų klasių mokiniai parengė originalų naujametinį pasirodymą. Kiekviena klasė pristatė muzikinį klipą bei originalų šokį. Visiems naujametinio karnavalo dalyviams Kalėdų Senelis įteikė dovanėles. Dar ilgai mokykloje netilo linksmas šurmulys, nes buvo apie ką pasidalinti įspūdžiais, prisiminti linksmas akimirkas.

                     Kūčios mūsų mokykloje
     Kūčios – tai gražiausia ir laukiamiausia metų šventė. Jau tradiciškai, kaip ir kiekvienais metais susitinkame mūsų mokyklos šeimos rate, kad pasidalintume paplotėliu. Šiais metais adventinėje popietėje aktyviausiai dalyvavo pradinių klasių mokiniai, kuriems padėjo jų vyresnieji draugai – penktokai, devintokai ir dešimtokai.
     Renginio metu skambėjo gražūs žodžiai ir kalėdinės giesmės apie Kūdikėlio Jėzaus gimimą. 1 klasės mokinys Martin Logoczow puikiai atliko giesmę ,,Gdy się Chrystus rodzi“, netgi angeliukai nusileido iš dangaus, kad mums pašoktų.
     Džiaugėmės sulaukę daug svečių, su kuriais galėjome pasidalinti paplotėliu ir šventiška nuotaika.


               Susitikimas su vyresniąja leitenante Jolita Pilinkaite
     Lapkričio 23 d. mūsų mokykloje lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos vyresnioji leitenantė Jolita Pilinkaitė. Susitikimo metu specialistė  5 – 10  klasės mokiniams  pasakojo apie Valstybės sienos apsaugos tarnybos veiklą. Akcentavo, kad VSAT – tai ne tik institucija, kuri stiprina ir užtikrina nacionalinį saugumą, bet ir  atsako už Lietuvos sausumos ir jūros sienų apsaugą, atvykstančiųjų į šalį ir išvykstančiųjų iš jos asmenų pasienio tikrinimą oro, jūrų, upių uostų ir sausumos pasienio kontrolės punktuose. Vyresniųjų klasių mokiniai norėjo daugiau sužinoti apie pasieniečių darbo specifiką ir iššūkius, todėl aktyviai dalyvavo diskusijoje, domėjosi įstojimo į pasieniečių mokyklą sąlygomis. Specialistė atsakė į visus klausimus, informavo apie jaunųjų pasieniečių būrelį ir kvietė stoti į Medininkų pasieniečių mokyklą.
DĖKOJAME  VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS LEITENANTEI JOLITAI PILINKAITEI UŽ ĮDOMŲ IR NAUDINGĄ SUSITIKIMĄ.

                       Lapkričio 1 –oji
     Jau tapo tradicija, kad mūsų mokyklos mokiniai Visų šventųjų dienos išvakarėse  aplanko arčiausiai esančias  kapines. Šiais metais mokiniai, vadovaujami tikybos mokytojos A. Gricevič, Jurzdikos kapinėse sutvarkė  J. K. Obsto ir jo giminaičių kapus.
5 klasės mokiniai lapkričio 1-osios minėjime deklamavo eilėraščius, akcentavo šios dienos svarbą. Minėjimą vainikavo bendra nuoširdi malda.

                  Svečiuose Drakoniuko teatras
       Spalio 25 dieną mūsų mokykloje svečiavosi Drakoniuko teatro artistai, kurie pristatė spektaklį „Kaip padėti lokiui Albinui“. Pradinių klasių mokiniams labai patinka spektakliai, kuriuose veikėjai šoka ir dainuoja. Šis spektaklis buvo apie tai, kaip draugai išlaisvino zoologijos sode buvusią mešką ir jos meškiukus. Čia atskleidžiamos vaikams aktualios temos – draugystės bei pagalbos kitiems. Profesionalūs aktoriai mažuosius žiūrovus su šiomis temomis supažindino dainuodami, šokdami ir skleisdami gerą nuotaiką. Atminimui vaikai nusifotografavo su Drakoniuko teatro aktoriais.

                 Auksinis ruduo
      Pradinių klasių mokiniai labai mėgsta įdomius užsiėmimus, tad integruotam užsiėmimui „Auksinis ruduo“ ruošė ne tik daineles, eilėraščius, bet ir mįsles. Mokiniams padėjo jų mokytojos.
Užsiėmimo metu priešmokyklinės grupės, 1-3 klasių mokiniai dirbo grupėse “Kaštonai“, „Gilės“, „Skėčiai“, „Grybai“.
Kiekviena grupė turėjo ne vieną užduotį. Vaikai piešė, klijavo, sukūrė daug gražių darbų. Žaidimų metu mokiniams reikėjo atpažinti ir pasakyti, koks tai vaisius ar daržovė. Dalyviams tai labai patiko.

               Mokytojų diena

     Tradiciškai kaip ir kiekvienais metais, spalio 5 dieną švenčiame Mokytojų dieną. Šią dieną mokyklos šeimininkais tampa 10 klasės mokiniai. Didžiulis atvirukas su nuoširdžiausiais sveikinimais ir gražiausiais linkėjimais laukė pedagogų mokytojų kambaryje.  Šią dieną visas pamokas vedė 10 klasės ,,mokytojai“. O po pamokų šventiniame  koncerte mylimiems mokytojams skambėjo dainos, eilėraščiai ir padėkos žodžiai už kantrybę ir pasiaukojimą.

                 Daugiafunkcio centro atidarymo šventė
         Rugsėjo 27 dieną Mostiškėse vyko daugiafunkcio centro atidarymo šventė. Mostiškių gyventojai jau seniai puoselėjo viltį savo gyvenvietėje turėti pagrindinį laisvalaikio praleidimo centrą.
        Mūsų mokyklos mokiniai bei Mostiškių kaimo gyventojai kartu su treneriu Jurijumi Levko aktyviai sportuoja, dalyvauja įvairiose sporto varžybose, gauna daugybę medalių. Mostiškių gyventojai ne tik sportuoja, bet ir puikiai dainuoja. Ne vienerius metus mus džiugina liaudies ansamblis „Mościszczanka“.
       Į šventę atvyko daug garbingų svečių. Visus susirinkusius pasveikino direktorius Valdemar Klimaševski. Kaip ir priklauso per atidarymą, svečiai perkirpo simbolinę juostą. Klebonas kun. Pavel Paliul kartu su visais susirinkusiais meldėsi ir pašventino naująjį pastatą.
Mokyklos – daugiafunkcio centro direktorius papasakojo salėje susirinkusiems svečiams šio centro atsiradimo istoriją. J. Levko parodė filmą apie sporto užsiėmimus, kuriuos lanko įvairaus amžiaus žmonės. Mūsų mokyklos mokiniai pasipuošė turimais medaliais.
      Šią dieną netruko liaudies ansamblio „Mościszczanka“ bei mažųjų atlikėjų dainų.
Vilniaus rajono merė sveikindama susirinkusius svečius vylėsi, jog ši vieta taps pagrindiniu vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų centru, kur kiekvienas ras sau aktualios ir įdomios veiklos.

                   Europos kalbų diena
      Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europos Sąjunga. Europos kalbų diena siekiama parodyti pagarbą visoms Europos kalboms, skatinti kalbų mokymąsi, nes  daugiakalbystė yra viena didžiausių Europos vertybių.Šiandien kaip ir kasmet ši šventė paminėta ir mūsų mokykloje. Po trijų pamokų 5-10 klasės mokiniai susirinko lietuvių kalbos kabinete tam, kad sužinotų viktorinos atsakymus. Viktorinoje aktyviausiai dalyvavusi 7 klasė džiaugėsi savo draugių Beatos Vrublevskos ir Kingos Levko pergale, o jos savo ruožtu – gautomis atminimo dovanėlėmis.

                      Naujųjų mokslo metų pradžia Mostiškėse
      Rugsėjo 1 dieną Mostiškių mokykloje – daugiafunkciame centre prasidėjo naujieji mokslo metai. Visiems tai buvo nepaprasta diena, ypač pirmokams, kurie pirmą kartą peržengė mokyklos slenkstį. Juos pasveikino mokyklos direktorius ir įteikė pirmokų pasus bei kuprines pilnas mokymo priemonių.
     Į šventę atvyko svečių iš Lenkijos, kurie atvežė daugybę dovanų. Mokinius pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Demeško bei Lavoriškių seniūnas Mark Pilat.
    Skambutis pakvietė visus mokinius į kelionę po žinių ir mokslo pasaulį.