Karjeros ugdymo veikla

                   Mokiniai lankėsi pas ugnegesius
        Gegužės 27 dieną Mostiškių pagrindinės mokyklos priešmokyklinės grupės ir 1 klasės mokiniai lankėsi Naujosios Vilnios priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Susitikimas su ugnegesiais gelbėtojais padarė vaikams didelį įspūdį. Mokiniai matė gaisrinės mašinas, įrangą, turėjo galimybę pabūti už vairo ir nors trumpam pasijusti tikrais ugnegesiais gelbėtojais.
        Iš pokalbio su ugniagesiu gelbėtoju mokiniai sužinojo, kad ugniagesio gelbėtojo profesija yra susijusi su rizika ir pavojumi gyvybei (ugnis, aukštis, kenksmingos cheminės medžiagos). Ugniagesys naudojasi gaisro gesinimo įranga (specialiomis kopėčiomis, laužtuvais, kastuvais, gesintuvais, metalo pjaustymo įranga ir kt.) bei kita įranga gelbėdamas žmones nelaimių (potvynio, autoavarijos ir kt.) atvejais. Dėvi specialius drabužius, apsaugines priemones. Sėkmingą ugniagesio gelbėtojo darbą lemia drąsa, emocinis stabilumas, mokėjimas dirbti komandoje. Būtina greita reakcija, gera fizinė sveikata bei ištvermė.


                  Biblioteka  – žinių vartai
     Apie knygas, biblioteką, bibliotekininko specialybę prieš kelias dienas kalbėjomės su pradinukais ir priešmokyklinukais. Mokiniai dalyvavo renginyje „Knyga-mūsų draugas.“ Jaunieji skaitytojai  su malonumu apsilankė bibliotekoje. Susidomėję apžiūrinėjo spalvingas iliustracijas, su džiaugsmu pasakojo apie matytas knygas. Atsakinėjo į bibliotekininkės klausimus. Sugebėjo įminti sunkias mįsles. Sužinojo apie tai, iš kur atsiranda knygos, kaip dirbama bibliotekoje.
     Visi vaikai turėjo galimybę prisidėti prie knygų taisymo, klijavimo. Už pagalbą gavo kuklias atminimo dovanėles-skirtukus.
Vaiko bendravimas su knyga prasideda ir tęsiasi todėl, kad jis gerbia knygas.
Visi vaikai pranešė, kad nori imti knygas iš bibliotekos, o kai kurie, kad nori ateityje tapti bibliotekininkais.

                     Išvyka į kinologijos centrą
      Spalio 2 dieną mūsų mokyklos septintos ir devintos klasės mokiniai bei mokytojai dalyvavo ekskursijoje į Valstybės Sienos Apsaugos Tarnybos (VSAT) Štabo kinologijos centrą Mickūnuose.
      Kinologijos centro instruktorė Daina Malickienė supažindino vaikus su centro istorija ir veikla, papasakojo apie pasieniečio-kinologo profesiją, kaip šunys padeda atlikti sienos apsaugos ir sekimo funkcijas, parodė kinologijos centrą, tarnybiniams šunims skirta įrangą, patalpas, voljerus, specialią dresūros klasę bei treniruočių aikštelę. Mokiniai sužinojo, kaip dresuojami šunys, kaip jie mokomi ieškoti dingusių žmonių, narkotikų, sprogmenų, kokie reikalavimai keliami ir šunimis, ir patiems kinologams.
      Įspūdingo tarnybinio šuns belgo aviganio Kandžio reprezentacijos metu mokiniams buvo pademonstruoti tam tikri šuns gebėjimai (dresūra, seklio darbas, dingusių daiktų paieška).
      Esam labai dėkingi kinologijos centro instruktorei Dainai Malickienei už turiningą pasakojimą ir nuostabų jos auklėtinių pasirodymą.