Susitikimas su žinomomis lietuvių rašytojomis

Spalio 22 dieną mūsų mokyklos 8, 9 klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Violeta Stefanovič ir Danuta Stefanovič vyko į Mickūnų gimnaziją. Ten dalyvavo susitikime su rašytojomis Gintare Adomaityte ir Kristina Gudonyte. Rašytojos papasakojo apie kūrybinius planus, atsakė į daugybę klausimų, skaitė ištraukas iš savo knygų. Mokiniai liko sužavėti jų nepaprastu talentu – gebėjimu sujungti savo patirtį ir vaizduotės pasaulį. Susitikimas su knygų autorėmis skatina mokinius atsigręžti į knygą kaip į kultūros reiškinį, domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir, aišku, skaityti.

Genocido aukų pagerbimas Paneriuose

Rugsėjo 26 dieną 9 ir 10 klasių  mokiniai dalyvavo genocido aukų pagerbimo ceremonijoje Paneriuose. Paneriai paženklinti kraujuotų netekčių ir praradimų skausmo ženklu. Mokiniai padėjo gėlių ir uždegė žvakes Panerių memoriale. Tylos minute pagerbė tūkstančius aukų, žuvusių Panerių miške, tarp kurių buvo mokiniai, Vilniaus gimnazijų absolventai, skirtingų tautybių žmonės. Genocido aukų pagerbimo ceremonija buvo išsami istorijos pamoka, verčianti susimąstyti.

Europos kalbų diena mūsų mokykloje
     Rugsėjo 26 dieną  švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės proga mokiniai turėjo daug įdomių užsiėmimų. Pirmiausia renginio dalyviai pažiūrėjo filmą apie Europos kalbų įvairovę, vėliau dirbdami grupėmis patys turėjo nufilmuoti filmą apie tai, kodėl mokosi lenkų, lietuvių, anglų ir rusų kalbos. Po trumpos pertraukos mokiniai mokėsi ir kitus mokė mandagumo žodžių. Skambėjo žodžiai prancūzų, italų, čekų, vokiečių, estų, ispanų ir švedų kalbomis. Dirbdami grupėmis taip pat parengė įdomias prezentacijas apie lankytinas vietas išsirinktose Europos šalyse. Visi renginio dalyviai suprato, kad verta mokytis užsienio kalbų ir branginti savo gimtąją kalbą.

Mokslo ir žinių diena mūsų mokykloje
    Rugsėjo 3 dieną Mostiškių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko Mokslo ir žinių dienos šventė. Visus šventiškai nusiteikusius mokytojus, mokinius, tėvus, svečius, pirmokus pasveikino mokyklos direktorius. Į šventę atyko Lavoriškių seniūnijos seniūnas Mark Pilat.
     Pirmos klasės mokiniai dovanų gavo saldžiąsias dovanėles ir kuprines, kurias padovanojo ZPL bei fondas ,, Pomoc Polakom na Wschodzie“.
Skambutis pakvietė visus mokinius į klases susitikti su klasės auklėtojais.