Aktualijos

                       Kalėdinis projektas ,,Šeimos pasaka”
     Mūsų mokyklos pradinukai ir 6 klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Violeta Stefanovič ir Danuta Stefanovič dalyvavo projekte ,,Šeimos pasaka”. Katedros aikštėje įsikūrusiame stikliniame kupole jaukiai praleidome laiką klausydamiesi V. Žilinskaitės pasakos ,,Melagio pilis”. Mokiniai spinduliavo puikia nuotaika, o pasaka ir specialiai skaitymams sukurta unikali erdvė leido pajusti tikrąją švenčių dvasią. Naudodamiesi proga apsilankėme Iliuzijos kambariuose, kur įspūdžiai taip pat buvo nepakartojami.


                      Pergalė tinklinio varžybose
     Tęsiant geriausių sportinių pasiekimų tradiciją, mūsų mokyklos sportininkai puikiai pasirodė Vilniaus rajono mokyklų žaidynių pagrindinių mokyklų tinklinio varžybose. Pasiruošimas varžyboms vyko pamokų bei neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimų metu. Gruodžio 4 d. po kovos  dėl pergalės su Sudervės M. Zdziechovskio pagrindinės mokyklos atstovais mūsų tinklininkai iškovojo 1 vietą.
     Sveikiname mūsų mokyklos tinklininkus:
  1. Snežaną Bogucką
  2. Anelę Levko
  3. Emiliją Siavro
  4. Beatą Vrublevską
  5. Rolandą Sumbarą
  6. Karolį Karneckį
  7. Danielių Gulbickį
  8. Marciną Andrijevskį
  9. Dariušą Višnevskį
  10. Jaroslavą Nareiką.

                             Spektaklis „Karalaitė Murzė“
      Pradinių klasių mokiniai lankėsi šokio spektaklyje vaikams „Karalaitė Murzė“ Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje. „Karalaitė Murzė“ – tai J. Kelero pasakos „Karalaitė, kuri nesiprausė“ motyvais sukurtas šokio spektaklis vaikams apie karalaitę ir trapų ją supantį pasaulį.
Mokiniai buvo sužavėti nuostabiomis dekoracijomis, modernaus šokio kompozicijomis, užburiančia muzika. Abejingų neliko. Labiausiai vaikus nustebino tai, kad šio spektaklio atlikėjai ir pagrindiniai aktoriai beveik jų bendraamžiai.
   Šokio spektaklis „Karalaitė Murzė“ paliko mūsų mažiesiems žiūrovams neišdildomą įspūdį. Jie su mielu noru apsilankytų čia dar ne vieną kartą.


                             Spektaklis ,,Žvaigždutės pelėdoms“
      Jau tapo tradicija, kad ,,Drakoniuko“ teatras svečiuojasi mūsų mokykloje. Šį kartą turėjome progą susipažinti su mažuoju pelėdžiuku, kuris nemoka skraidyti. Jį bando mokyti geroji varna, bet peledžiuko kelyje nuolat tyko pavojai.  Spektaklis mokiniams labai patiko ir visi džiaugėsi kartu su mažuoju pelėdžiuku, kai atsirado jo mama pelėda.
     Mokiniai turėjo galimybę pagilinti lietuvių kalbos žinias.

                                 Vilniaus mokyklų sporto šventė
     Lapkričio 12 d. Mostiškių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai dalyvavo Vilniaus mokyklų šventėje, kuri vyko arenoje SPORTIMA Vilniuje.  
Šventės organizatoriai – Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras drauge su viešąja įstaiga „Sportas ir poilsis“ („Sportima“) ir „Sveikas miestas“ .
     Tai buvo labai aktyvus ir sportiškas sekmadienis, siekiant didinti mokinių fizinį aktyvumą ne tik pamokų metu, bet ir laisvadieniais. Mokiniai taip pat turėjo galimybę pamatyti jiems naujas netradicines sporto šakas, jas išbandyti.
Renginio metu mūsų mokiniai susipažino bei išbandė kovos menus –  capoeira, savigynos užsiėmimus Krav Maga, šaudymą iš lanko, beisbolą.
     Aktyviosios pertraukos metu smagiai ir aktyviai dalyvavo masinėje moksleivių mankštoje su žinomais šalies disko žokėjais, žaidė mega stalo futbolą ant pripučiamo batuto. Taip pat mokiniai žaidė didelių kaladėlių žaidimą ,,Jenga”. Mokinių pastatytas kaladėlių bokštas siekė pusantro metro.
     Užsiėmimus vedė įvairių sporto rūšių profesionalūs treneriai, savo srities specialistai, žinomi šalies sportininkai.
Organizatoriai pasakojo apie sveiko gyvenimo būdo svarbą, motyvavo jaunimą sportuoti, judėti bei savo pavyzdžiu demonstruoti, kad sveikas gyvenimo būdas yra madingas ir labai reikalingas.
Renginio pabaigoje vaikai buvo vaišinami sveikais ir skaniais užkandžiais bei gėrimais.


                              Ekskursija į keramikos fabriką
   Įgyvendindami integruoto ugdymo turinį paskutinį spalio penktadienį pradinių klasių mokiniai su savo vadovais išvyko į ekskursiją į Širvintų rajone esantį  keramikos fabriką „Askovita“. Prieš tai vaikai paruošė inscenizacijas apie rudenį, atliko darbelius iš lapų. Labai maloniai pasitiko mus ponia Agata, kuri įdomiai papasakojo apie molio savybes, parodė gaminius bei supažindino su fabriko kasdienybe, ypač mokiniams patiko patiems lipdyti iš molio, dekoruoti vazas ir ąsočius. Vaikai grįžo namo pilni įspūdžių, nešini dovanų ir nupirktų suvenyrų.


                             Mokytojų dienos šventė
      Spalio 6 d.  mokykloje  buvo neeilinė diena – Mokytojų diena. Jau tradicija tapo šią dieną organizuoti „kitokias“, netradicines pamokas. Visus užsiėmimus 1-9 klasės mokiniams vedė dešimtokai. Mokytojo dienos šventė – tai mokinių padėkos šventė pedagogams. 12 valandą dešimtokai pakvietė mokytojus į aktų salę, kur ir įvyko  renginys.  Čia visų klasių mokiniai išsakė pačius gražiausius sveikinimo ir padėkos žodžius. Dešimtokai šventę papuošė ,,Oskarų” ceremonija, kurios metu mokytojams įteikė angeliukų figūrėles ir nuostabias gėlių puokštes.


                             Genocido aukų pagerbimo ceremonija Paneriuose
     Spalio 5 dieną 8 ir 9 klasės  mokiniai dalyvavo genocido aukų pagerbimo ceremonijoje, padėjo gėlių ir uždegė žvakes. Panerių memoriale. Tylos minute pagerbė tūkstančius aukų, tarp kurių buvo mokiniai, studentai ir mokytojai. Genocido aukų pagerbimo ceremonija buvo išsami istorijos pamoka.


                              Europos kalbų diena Rumšiškėse
     Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Minėdami šią dieną ir įgyvendindami projektą ,,Tautiniai drabužiai Lietuvos etnografiniuose regionuose“ išsiruošėme į ilgai lauktą ekskursiją į Lietuvos liaudies buities muziejų. Rumšiškių muziejuje, įsikūrusiame 80 km nuo Vilniaus, turėjome progą pamatyti gyvenamuosius ir ūkinius pastatus, kurių amžius – net iki 200 metų, perkeltus iš Aukštaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos. Su­si­for­ma­vę pen­ki et­nog­ra­fi­niai re­gio­nai ski­ria­si įvai­riais et­ni­nės kul­tū­ros as­pek­tais ir tar­mė­mis – tarp jų ir tra­di­ci­niais dra­bu­žiais. 2017-ieji paskelbti Tautinio kostiumo metais, todėl didelį dėmesį skyrėme šiam nacionalinės kultūros simboliui.
      Pradinukai viešiedami XX a. pr. aukštaičių gryčioje susipažino su supančia aplinka, prosenelių apavu ir išeiginiais drabužiais. Išbandė kai kuriuos namų ruošos darbus, minė mįsles, žaidė smagius žaidimus. Vyresniųjų klasių mokiniai edukacinio užsiėmimo metu susipažino su senaisiais lietuvių papuošalais, jų istorija ir gamyba bei patys padarė žalvario žiedą ir gintaro pakabutį. Diena Rumšiškėse buvo labai įdomi, todėl kupini įspūdžių grįžome į Mostiškes.

                     Rugsėjo 1-osios šventė
     Rugsėjo 1 – ąją naujieji mokslo metai Mostiškių mokykloje-daugiafunkciame centre prasidėjo šventomis mišiomis Švč. Dievo Motinos, Šeimų Globėjos koplyčioje.
     Po mišių mokytojai, mokiniai, jų tėvai bei atvykę svečiai susirinko mokyklos kiemelyje. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Valdemar Klimaševski.
     Į mokyklą atvyko garbingi svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo narys Česlav Olševski, Lavoriškių seniūnijos seniūnas Mark Pilat, Mostiškių k. bendruomenės atstovai, policijos atstovai, Vilniaus rajono savivaldybės vyr. specialistas Jurij Levko.
     10 klasės mokiniai paruošė muzikinę programą. Skambutis pakvietė visus mokinius ir jų tėvus į klases susitikti su klasės auklėtojais.