Aktualijos

                                    Sausio 13-osios minėjimas
        Sausio 13-ąją dieną Lietuvoje yra minima Laisvės gynėjų diena, skirta kruviniems 1991 metų sausio įvykiams atminti. Naktį, iš sausio 12-osios į 13-ąją vilniečiai išėjo į gatves ginti Seimo, Lietuvos radijo ir televizijos pastatų bei televizijos bokštą nuo sovietų kariuomenės. Per susirėmimus žuvo 14 žmonių, 600 buvo sužeista. Tai viena svarbiausių datų mūsų šalies istorijoje. Vilniaus r. Mostiškių mokyklos-daugiafunkcio centro administracija pakvietė visus dalyvauti visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Kaip ir kasmet, sausio 13-osios rytą buvo pagerbti žuvusieji už mūsų šalies laisvę. Kartu su visa Lietuva languose buvo uždegtos atminimo žvakelės.


                                        Kelionė į Vievį.
        Spalio 20 d., mokiniai 7,8 ir 10 klasių su geografijos mokytoja kelionės organizatorė Veslawa Vežbovič turėjo pažintinę – edukacinę kelionę į Vieviį. Lietuvoje yra įvairių muziejų. Du iš jų turėjo galimybę apsilankyti. Lietuvos geologijos muziejuje apžiurėjome naudingų iškasenų ekspozicijas ir kernų saugyklą,tai labai vertinga geologinė medžiaga, kuria naudojasi mūsų šalies mokslininkai ir studentai. Tuomet lankėmės Lietuvos kelių muziejuje, kur pristatoma darbų ir kelio darbų valymo istorija. Didžiausią įspūdį padarė puiki kelių technika (ekskavatoriai, savivarčiai, ritinėliai ir kiti automobiliai) ir tai, kaip mūsų šalyje buvo tiesiami keliai. Kelionė į Vievį buvo įdomi ir naudinga.

                                        Rudens išvyka į Molėtus
       Minėdami Europos kalbų dieną 6–10 klasių mokiniai apsilankė Molėtų etnokosmologijos muziejuje bei Mindūnų apžvalgos bokšte, esančiame vaizdingose Aukštaitijos apylinkėse prie Siesarties ežero.
Mokiniai turėjo progą pamatyti išskirtinę Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ekspoziciją, išgirsti apie žmonijos ryšį su kosminiu pasauliu, paliesti meteoritą bei įveikus išbandymą aukščiu (36 m), sraigtiniais laiptais pakilus į apžvalgos aikštelę grožėtis nuostabiais gamtos vaizdais.


                                       Įdomi veikla
       Netradicinė veikla skatina mokinių smalsumą, norą pažinti pasaulį.
Mūsų mokykloje vyko Kultūros paso edukaciniai ir pažintiniai užsiėmimai 1-4 ir 5-10 klasių mokiniams.
     1-4 klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti praktiniame kūrybiniame užsiėmime „Piešimas spalvotu smėliu“. Vaikai labai stengėsi. Užsiėmimas jiems patiko, suteikė daug džiaugsmo.
     5-10 klasių mokiniai edukaciniame užsiėmime „Rūgščių ir šarmų įtaka sveikatai“ sužinojo apie rūgščių ir šarmų poveikį žmogaus organizmui, kaip derinti maisto produktus, kaip gaminamas limonadas arba kaip veikia citrinų rūgštis.
     Užsiėmimai buvo naudingi, įdomūs.


                          Istorijos pamoka Vilniaus katedroje
        Mostiškių mokyklos – daugiafunkcio centro mokiniai turėjo progą apsilankyti Vilniaus katedros požemiuose. Nematomoje katedros dalyje slypi daug paslapčių. Ekskursijos dalyviai apžiūrėjo juose saugomus archeologinius radinius, senuosius palaidojimus ir karalių mauzoliejų, kur yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Aleksandro Jogailaičio bei abiejų Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto žmonų – Elžbietos Habsburgaitės ir Barboros Radvilaitės – palaikai.
     Mokinius sužavėjo vertingiausias pogrindžio objektas – 2 centimetrų sidabrinis angelas, rankose laikantis skydą su Vilniaus katedros kapitulos herbu. Matėme 1930 m. pagamintą sarkofagą. 1930 m. minint Vytauto Didžiojo mirties 500-ąsias metines, norėta Katedroje pastatyti paminklinį antkapį ir perkelti kunigaikščio palaikus į naują sarkofagą. Tačiau palaikai nebuvo surasti.
     Išvyka nesibaigė vien tik ekskursija po Vilniaus katedros požemius. Mokinių laukė įdomus  žaidimas „Vilnius-gražus miestas“, kryžiažodžiai, užduotys, skanios  saldžios dovanos.
     Išvyka visiems labai patiko. Mokiniai patyrė naujų įspūdžių, pagilino istorijos žinias.


                                 Mokslo ir žinių diena
       Atostogos greitai prabėgo ir jau Rugsėjo 1-oji. Draugų išsiilgę mokiniai grįžta į savo klases. Visur šurmulys, linksmi pokalbiai, juokas.
      Rugsėjo 1-osios šventės dalyvius pasitiko 10 klasės mokiniai kartu su auklėtoja V. Stefanovič.  Salėje skambėjo eilėraščiai ir dainos.
      Į šventę atyko Lavoriškių seniūnijos seniūnas Mark Pilat. Mokytojus, mokinius, tėvus, svečius, pirmokus pasveikino mokyklos direktorius Valdemar Klimaševski. Pirmos klasės mokiniai dovanų gavo kuprines, kurias padovanojo ZPL bei fondas ,,Pomoc Polakom na Wschodzie“. Tėvai ir vaikai yra dėkingi už tokią paramą.
      Netrukus skambutis pakvietė visus mokinius į klases. Taigi, prasidėjo kelionė po ŽINIŲ PASAULĮ!


                                 Kovo 11-osios minėjimas
        Kaip ir kasmet mūsų mokykloje turiningas Lietuvių kalbos dienas vainikavo šventinis minėjimas skirtas vienai gražiausių valstybinių švenčių – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.
     Ankstyvą trečiadienio rytą mokytojai ir mokiniai susirinko į renginį, kuris vyko nuotoliniu būdu per Zoom platformą. Renginio pradžioje skambėjo Lietuvos Respublikos himnas. Sveikinimo kalbą tarė mokyklos direktorius Valdemar Klimaševski, jis pakvietė prisiminti bei širdimi pajausti mūsų tautos istorijos kroniką.
     Po trumpos istorijos pamokos nuoširdžiais pasirodymais džiugino pradinukai. Jie su balionais ir pačių padarytomis vėliavėlėmis bei trispalvėmis gėlėmis deklamavo lietuvių poetų eiles apie gimtinę.
     Vėliau renginio dalyviai lyg užburti klausėsi baritono ir pianino skambesio, 5 ir 6 klasės mokiniai atliko melodingus kūrinius. Koncerto pabaigoje nuskambėjo gražios lyriškos dainos ,,Tėvynė“ ir „Tai gražiai mane augino“. Prasmingi dainų tekstai suvirpino ne vieno klausytojo širdį.
     Po šventinio koncerto lietuvių kalbos mokytojos dėkojo mokiniams už kūrybingą ir aktyvų dalyvavimą Lietuvių kalbos dienose bei linkėjo, kad prieš 31-erius metus iškovota Laisvė būtų saugoma ir branginama kaip pati didžiausia dovana.


                         Lietuvių kalbos dienų akimirkos
        Lietuvių kalbos dienos prasidėjo „Raidės švente“. Konkurse dalyvavo 1-7 klasių mokiniai. Kiekvienas mokinys rinkosi jam labiausiai patinkančią raidę, piešė joje žodžius, prasidedančius būtent ta raide.
     Konkursas „Gražiausio lietuviško žodžio rinkimai“ – kiekvienas mokinys turėjo parašyti jam labiausiai patinkantį lietuvišką žodį. Sulaukėme žodžių lietaus: Tėvynė, Lietuva, vaivorykštė ir daugybės kitų, tačiau rinkimus laimėjo žodis MOTINA.
     Mokiniai mokėsi dainelių apie Lietuvą. Mokėsi pasirinktus lietuviškus eilėraščius (Konkursas „Dainuojame ir deklamuojame lietuviškai“), juos deklamuos renginyje, skirtame Kovo 11-ajai (renginys vyks kovo 10 dieną Zoom platf.).


                                                 Atvirukų kūrimas
         Artėjant gražiausioms metų šventėms, 3 klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja gamino šventinius atvirukus. Mokytoja Violeta pasakojo, kad atvirukas – puikus būdas padovanoti kitam džiaugsmą ir gerą nuotaiką. Šį kartą atvirukai pradžiugins mūsų draugus iš Lenkijos. Skambant kalėdinėms dainoms mokiniai rašė sveikinimus, prisiminė eilėraščius, skaičiuotes ir mįsles apie žiemą. Baigiantis užsiėmimui visi džiaugėsi savo darbeliais. Kiekvienas sukurtas atvirukas skleidė šilumą, o jo kūrimas buvo malonus užsiėmimas.


                                                 Kapų tvarkymas
         Šiemet 1-10 klasių mokiniai vyko į Kirtimų, Skynimų ir Dekaniškių kapines grėbti lapų, tvarkyti apleistų kapų. Mokiniai nepabūgo darganoto, vėjuoto oro. Padirbėję įžiebė žvakeles ant apleistų kapų.


                                                Mokytojo diena
         Spalio 2 dieną mūsų mokykloje buvo paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Mokiniai suruošė mokytojams popietę, kurios metu vaikai siuntė virtualius sveikinimus ir linkėjimus. Šventinį rytą mokiniai stebino mokytojus savo originalumu, kūrybiškumu ir tikru nuoširdumu.


         Lietuvos žydų genocido aukų dienos minėjimas Paneriuose
         Rugsėjo 23 dieną Paneriuose vyko Lietuvos žydų genocido aukų dienos minėjimas. Vykusiojo pagerbimo ceremonijoje dalyvavo lenkai ir lietuviai. Buvo dedami vainikai.  Mūsų mokyklos 9 ir 10 klasių mokiniai taip pat dalyvavo šiame minėjime. Dar ne kartą vyksime į Panerius, kadangi tai jau tapo tradicija – pagerbti mirusiuosius ir sukalbėti už juos maldą.


                            Mokslo metų pradžia mūsų mokykloje
         Rugsėjo 1 dieną mūsų mokykloje vyko Mokslo ir žinių dienos šventė. Renginys prasidėjo Lietuvos himno giedojimu. Visus šventiškai nusiteikusius mokytojus, mokinius, tėvus, svečius, pirmokus pasveikino 10 klasės mokiniai.
     Mokyklos direktorius Valdemar Klimaševski linkėjo visiems saugių, prasmingų, turiningų mokslo metų bei supažindino su naujais reikalavimais, susijusiais su epidemiologine situacija šalyje.
     Į šventę atvyko Lavoriškių seniūnas Mark Pilat.
     Pirmos klasės mokiniai dovanų gavo kuprines. Jas padovanojo “Wspólnota Polska”.
     Skambutis pakvietė visus mokinius į klases susitikti su klasės auklėtojais.
     Tegul rugsėjo pirmosios varpelis pažadina mumyse atradimo ir tobulėjimo džiaugsmą!


                  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą, Išaugusį iš pelenų, Kaip savo rūpestį didžiausią, Kuriuo lyg vieškelių einu. (J. Marcinkevičius)
     Kovo 11 dieną Lietuva švenčia Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tą dieną prieš 30 metų Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė.      Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, kovo 10 dieną, vyko šios visai Lietuvai reikšmingos dienos minėjimas. Visa mokyklos bendruomenė rinkosi į šventinį renginį. Skambant muzikai, dainoms ir posmams apie gimtinę, visiems širdy buvo gera ir džiugu. Mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias dalyvaudami viktorinoje. Visi puikiai susidorojo su užduotimis.      Kovo 11 diena simbolizuoja mūsų Tautos valią, dvasią ir nepalaužiamą norą gyventi nepriklausomoje valstybėje. Šią ypatingą dieną trumpam pamiršome rūpesčius, džiaugėmės ir didžiavomės, kad esame laisva Tauta!


                                     Lietuvių kalbos savaitė
     Kovo 2-6 dienomis mūsų mokykloje vyko tradicinė Lietuvių kalbos savaitė. Visą savaitę mokiniai dalyvavo įvairiuose konkursuose, renginiuose. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos organizavo dailyraščio konkursą. Visų klasių gražiai rašantys mokiniai dalyvavo dailiausios rašysenos konkurse-parodoje „Dailyraštis 2020“. Taip pat mokiniai turėjo progą pristatyti gražiausius eilėraščius apie Lietuvą juos deklamuodami ir iliustruodami. Mokiniai labai džiaugėsi ir patys kurdami eiles Lietuvai. Jų darbeliai buvo parodyti mokyklos bendruomenei. Mokyklos aktų salėje vyko paroda. 10 klasės mokiniai pristatė viešąsias kalbas. Akcentavo, kodėl verta skaityti knygas, kokias vertybes atskleidžia literatūra, aptarė veikėjų paveikslus, palikusius didžiausią įspūdį. Mokiniai dar kartą įsitikino, kokia skambi, graži ir turtinga lietuvių kalba.      Lietuvių kalbos mokytojos dėkoja visiems prisidėjusiems ir dalyvavusiems savaitės renginiuose.


                                    Laisvės gynėjų diena.
     Minėdami Laisvės gynėjų dienos 29-ąsias metines prisiminėme istorines 1991-ųjų akimirkas, parodžiusias Lietuvos gyventojų vienybę ir pasiaukojimą, pagerbėme žuvusiųjų atminimą. Mokyklos bibliotekoje buvo surengta paroda. Laisvės gynėjų dienai paminėti skirta pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Atminties žvakutės priminė dienas, kai Lietuvos visuomenė apgynė savo Nepriklausomybę.


                                    Saldžioji edukacija.
     Likus mažiau nei mėnesiui iki gražiausių metų švenčių, gruodžio 2 d., 6 ir 8 klasės mokiniai su savo klasių vadovėmis Ivona Gudanec ir Violeta Stefanovič dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Meduolių gamyba ir dekoravimas“. Užsiėmimas vyko pačioje Vilniaus širdyje įsikūrusioje jaukioje meduolių kepyklėlėje. Edukacijos pradžioje mokiniai sužinojo spalvingą šių skanėstų istoriją. Vėliau patys minkė ir kočiojo tešlą, lipdė širdžiai mielus meduoliukus, puošė ir margino juos, kaip tik norėjo. Namo visi grįžo su savo kūriniais linksmi ir patenkinti. Edukacinio užsiėmimo tikslas – ugdyti pažinimo, menines ir kulinarines kompetencijas per tradicinius gaminius, atskleisti mūsų šalies etinės kultūros išskirtinumą, jos archaiškumą, neišsenkantį kūrybiškumą.


                                    Išvyka į Vievį.
     Lapkričio 21 d. buvo organizuota edukacinė – pažintinė išvyka į Vievį, kurioje dalyvavo ne tik mūsų mokyklos mokiniai, bet ir I-IIIG klasių mokiniai iš Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijos su klasių vadovais Teresa Gailiun ir Elžbieta Galinska. Ekskursijos metu mokiniai aplankė Lietuvos geologijos ir Lietuvos kelių muziejus, cerkvę. Labiausiai patiko kelių technika ir senų automobilių ekspozicijos, naudingų iškasenų ir kerno saugykla. Atmosfera ekskursijos metu buvo draugiška. Išvyką organizavo biologijos mokytoja Veslava Vežbovič.


                 Edukacinis užsiėmimas „Vitražo Manufaktūroje“.
     Spalio 24-25 d. 2-5 klasių mokiniai apsilankė Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūrusioje galerijoje. „Vitražo Manufaktūra“ yra specializuota vitražo ir stiklo dizaino galerija, reprezentuojanti ryškiausių Lietuvos menininkų kūrybą. Nuo pat 2003 metų, kai “Vitražo Manufaktūra” atvėrė savo duris, pagrindinė galerijos misija yra stiklo meno tradicijos tąsa ir sklaida. Todėl čia organizuojamos kūrybinės-edukacinės programos. Mokiniai turėjo galimybę pasiklausyti pasakojimo apie stiklo ir vitražo kilmę, gamybos būdus, pasivaikščioti po autentiškus 16 a. rūsius, vitražo kūrimo dirbtuves. Dirbtuvių metu mokiniai išmoko naudotis specialiais įrankiais, skirtais pjauti ir apdirbti stiklą. Padedami darbuotojo susikūrė originalų savo stiklo kūrinį.


                              Išvyka į Ignaliną.
     Rugsėjo 25 dieną 6-10 klasių mokiniai kartu su auklėtojomis vyko į edukacinę išvyką į Ignaliną. Edukacinio užsiėmimo, kuris vyko restorane-kepykloje „Romnesa“, metu mokiniai ne tik sužinojo, kaip yra kepamas šakotis, bet ir patys kepė. Aplankė vienintelį pasaulyje šakočių muziejų. Čia iškeptas 3,72 m aukščio ir 86 kg sveriantis šakotis buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Jis buvo eksponuotas muziejuje. Šis edukacinis užsiėmimas – tai Europos kalbų dienos minėjimo dalis. Išvyka visiems labai patiko.


                  Atminimo minėjimas Paneriuose.
     Š.m. rugsėjo 25 d. 3-5 klasių mokiniai su savo mokytojomis dalyvavo Panerių aukų atminimo renginyje. Susikaupe ejome takais, kuriais 100 tūkstančių žmonių buvo vedami prie gilių duobių, kur jų laukė mirtis. Paneriai simbolizuoja didelę tragediją ir žiaurumą, kuris buvo vykdomas dėl žmogaus neapykantos žmogui. Uždegėme žvakutes ir padėjome gėlių Lenkų Sektoriuje.      Pagerbėme visus įvairių tautybių žmones, žuvusius Panerių miške.


                 Svečiai iš Lenkijos.
     Rugsėjo 13 d. į mūsų mokyklą atvyko sporto klubo ,,Cracovia” aistruoliai iš Krokuvos. Tai ne pirmas jų apsilankymas Mostiškėse, mūsų draugystė tęsiasi jau ketverius metus. Svečiai iš Lenkijos džiaugiasi mūsų mokinių sportiniais pasiekimais, o mes jų dosnumu. Šį kartą mums padovanojo sportinę aprangą ir kamuolius. Vakare jie apsilankė Vilniuje, o šeštadienį kartu su mūsų mokyklos bendruomene ėjo Kryžiaus kelią Vilniaus Kalvarijų 350 metų įsteigimo jubiliejaus proga.


            Mokslo metų pradžia mūsų mokykloje.