Aktualijos

               Gerbiama mokyklos bendruomenė !
       Nuo 2020 m. kovo 30 d. ugdymo procesas bus organizuojamas nuotoliniu būdu.
Pagrindinė mokytojų ir mokinių komunikavimo priemonė – e-dienynas (https://www.manodienynas.lt).
Mokytojų nuožiūra papildomai gali būti naudojamos kitos mokymo platformos, Facebooku, Messengeru, Zoom. Pamokos bus vykdomos pagal sudarytą tvarkaraštį (analogišką įprastajam), vyks visos jame nurodytos pamokos. Kiekvienos pamokos teorinė ir kita ugdymui(si) reikalinga medžiaga ar informacija aprašoma dienyno skiltyje ,,Namų darbai“, nurodomos užduočių nuorodos iš skaitmeninių aplinkų; taip pat dienyne bus fiksuojami įvertinimai ir suteikiamas grįžtamasis ryšys mokiniams bei jų tėvams (globėjams, rūpintojams). Mokiniai iki nurodyto termino atlikę užduotis, išsiunčia darbus per dienyną skiltyje „Pranešimai“ ar kitu su mokytoju sutartu būdu, mokytojo pagalba teikiama tvarkaraštyje nurodytu arba su mokiniu sutartu laiku ir būdu.
Daugiau informacijos dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu teikia klasių vadovai.
Nuotolinio mokymo organizavimo tvarkos aprašas

                                    ATMINTINĖ APIE KORONAVIRUSĄ
Koronavirusai – tai didelė grupė virusų, kurie gali sukelti įvairias ligas. Dažniausiai koronavirusai sukelia lengvas ar net besimptomes infekcijas, tačiau gali sukelti ir sunkias kvėpavimo takų infekcijas, tokias kaip Artimųjų Rytų respiracinio sindromo (ARRS) ar sunkaus ūminio respiracinio sindromo (SŪRS) koronavirusines infekcijas.
Kaip žmogus gali užsikrėsti koronavirusu? Tam tikri koronavirusai yra perduodami nuo žmogaus žmogui, dažniausiai artimo sąlyčio metu su sergančiuoju koronavirusine infekcija, pavyzdžiui, namų ar darbo aplinkoje, gydymo įstaigoje.
Ar saugūs siuntiniai, atsiunčiami iš Kinijos? Šiuo metu nėra įrodymų, kad virusas gali būti perduodamas per daiktus. Pasaulio sveikatos organizacija, kaip minėta, pataria netaikyti apribojimų prekių judėjimui.
     Kokie simptomai pasireiškia žmonėms užsikrėtus koronavirusu?Tai priklauso nuo koronaviruso tipo, tačiau dažniausiai pasitaikantys simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai.
    Kur kreiptis, jei karščiuojate ir pasireiškia į gripą panašūs simptomai?Jei simptomai pasireiškė keliaujant po Kiniją ar grįžus iš jos, ar per dvi savaites po kontakto su žmonėmis, neseniai buvusiais toje šalyje, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas. Jei simptomai pasireiškia skrendant lėktuvu, nedelsiant informuoti lėktuvo įgulą.
Kaip galima apsisaugot nuo koronavirusinių infekcijų? Rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu (po tiesioginio rankų kontakto (sąlyčio) , keičiantis sargybos pamainai ) dezinfekuoti rankas su dezinfektantu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys. Palydint įtariamąjį užsikrėtusįjį asmenį užsimauti pirštines, užsidėti vienkartinę medicininę kaukę. Po palydos nusiimti vienkartinę medicininę kaukę ir pirštines, jas įdėti į plastikinį maišelį ir tvirtai jį užrišti, atlikti rankų higieną, dezinfekuoti rankas.
Kaip tinkamai naudoti medicinines kaukes?
          1. Prieš užsidedant kaukę muilu arba antiseptiku nusiplauti rankas.
          2 .Kaukė turi tvirtai laikytis ant veido.
          3. Keisti kaukę reikėtų kiekvieną kartą grįžus iš galimai užkrėstos zonos arba kas 3-4 val.
          4. Prieš išmetant panaudotą kaukę ją įdėti į plastikinį maišelį ir tvirtai jį užrišti.
Kur galima gauti daugiau informacijos dėl naujojo koronaviruso?
Informacija pateikiama Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje, taip pat gyventojai gali konsultuotis karštąja linija telefonu 8 618 79984 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai). Nuorodos https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso,   https://vrsa.lt/Informacija apie karantiną            


                                      Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
 
Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą,
Išaugusį iš pelenų,
Kaip savo rūpestį didžiausią,
Kuriuo lyg vieškelių einu.    
                                       (J. Marcinkevičius)

       Kovo 11 dieną Lietuva švenčia Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tą dieną prieš 30 metų Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė.
     Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, kovo 10 dieną, vyko šios visai Lietuvai reikšmingos dienos minėjimas. Visa mokyklos bendruomenė rinkosi į šventinį renginį. Skambant muzikai, dainoms ir posmams apie gimtinę, visiems širdy buvo gera ir džiugu. Mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias dalyvaudami viktorinoje. Visi puikiai susidorojo su užduotimis.
     Kovo 11 diena simbolizuoja mūsų Tautos valią, dvasią ir nepalaužiamą norą gyventi nepriklausomoje valstybėje. Šią ypatingą dieną trumpam pamiršome rūpesčius, džiaugėmės ir didžiavomės, kad esame laisva Tauta!


                                     Lietuvių kalbos savaitė
       Kovo 2-6 dienomis mūsų mokykloje vyko tradicinė Lietuvių kalbos savaitė. Visą savaitę mokiniai dalyvavo įvairiuose konkursuose, renginiuose. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos organizavo dailyraščio konkursą. Visų klasių gražiai rašantys mokiniai dalyvavo dailiausios rašysenos konkurse-parodoje „Dailyraštis 2020“. Taip pat mokiniai turėjo progą pristatyti gražiausius eilėraščius apie Lietuvą juos deklamuodami ir iliustruodami. Mokiniai labai džiaugėsi ir patys kurdami eiles Lietuvai. Jų darbeliai buvo parodyti mokyklos bendruomenei. Mokyklos aktų salėje vyko paroda. 10 klasės mokiniai pristatė viešąsias kalbas. Akcentavo, kodėl verta skaityti knygas, kokias vertybes atskleidžia literatūra, aptarė veikėjų paveikslus, palikusius didžiausią įspūdį. Mokiniai dar kartą įsitikino, kokia skambi, graži ir turtinga lietuvių kalba.
     Lietuvių kalbos mokytojos dėkoja visiems prisidėjusiems ir dalyvavusiems savaitės renginiuose.


                                    Laisvės gynėjų diena.
       Minėdami Laisvės gynėjų dienos 29-ąsias metines prisiminėme istorines 1991-ųjų akimirkas, parodžiusias Lietuvos gyventojų vienybę ir pasiaukojimą, pagerbėme žuvusiųjų atminimą. Mokyklos bibliotekoje buvo surengta paroda. Laisvės gynėjų dienai paminėti skirta pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Atminties žvakutės priminė dienas, kai Lietuvos visuomenė apgynė savo Nepriklausomybę.


                                    Saldžioji edukacija.
       Likus mažiau nei mėnesiui iki gražiausių metų švenčių, gruodžio 2 d., 6 ir 8 klasės mokiniai su savo klasių vadovėmis Ivona Gudanec ir Violeta Stefanovič dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Meduolių gamyba ir dekoravimas“. Užsiėmimas vyko pačioje Vilniaus širdyje įsikūrusioje jaukioje meduolių kepyklėlėje. Edukacijos pradžioje mokiniai sužinojo spalvingą šių skanėstų istoriją. Vėliau patys minkė ir kočiojo tešlą, lipdė širdžiai mielus meduoliukus, puošė ir margino juos, kaip tik norėjo. Namo visi grįžo su savo kūriniais linksmi ir patenkinti.
Edukacinio užsiėmimo tikslas – ugdyti pažinimo, menines ir kulinarines kompetencijas per tradicinius gaminius, atskleisti mūsų šalies etinės kultūros išskirtinumą, jos archaiškumą, neišsenkantį kūrybiškumą.


                                    Išvyka į Vievį.
      Lapkričio 21 d. buvo organizuota edukacinė – pažintinė išvyka į Vievį, kurioje dalyvavo ne tik mūsų mokyklos mokiniai, bet ir I-IIIG klasių mokiniai iš Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijos su klasių vadovais Teresa Gailiun ir Elžbieta Galinska. Ekskursijos metu mokiniai aplankė Lietuvos geologijos ir Lietuvos kelių muziejus, cerkvę. Labiausiai patiko kelių technika ir senų automobilių ekspozicijos, naudingų iškasenų ir kerno saugykla. Atmosfera ekskursijos metu buvo draugiška. Išvyką organizavo biologijos mokytoja Veslava Vežbovič.


                 Edukacinis užsiėmimas „Vitražo Manufaktūroje“.
      Spalio 24-25 d. 2-5 klasių mokiniai apsilankė Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūrusioje galerijoje. „Vitražo Manufaktūra“ yra specializuota vitražo ir stiklo dizaino galerija, reprezentuojanti ryškiausių Lietuvos menininkų kūrybą.
Nuo pat 2003 metų, kai “Vitražo Manufaktūra” atvėrė savo duris, pagrindinė galerijos misija yra stiklo meno tradicijos tąsa ir sklaida. Todėl čia organizuojamos kūrybinės-edukacinės programos.
Mokiniai turėjo galimybę pasiklausyti pasakojimo apie stiklo ir vitražo kilmę, gamybos būdus, pasivaikščioti po autentiškus 16 a. rūsius, vitražo kūrimo dirbtuves.
Dirbtuvių metu mokiniai išmoko naudotis specialiais įrankiais, skirtais pjauti ir apdirbti stiklą. Padedami darbuotojo susikūrė originalų savo stiklo kūrinį.


                              Išvyka į Ignaliną.
      Rugsėjo 25 dieną 6-10 klasių mokiniai kartu su auklėtojomis vyko į edukacinę išvyką į Ignaliną. Edukacinio užsiėmimo, kuris vyko restorane-kepykloje „Romnesa“, metu mokiniai ne tik sužinojo, kaip yra kepamas šakotis, bet ir patys kepė. Aplankė vienintelį pasaulyje šakočių muziejų. Čia iškeptas 3,72 m aukščio ir 86 kg sveriantis šakotis buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Jis buvo eksponuotas muziejuje.
Šis edukacinis užsiėmimas – tai Europos kalbų dienos minėjimo dalis.
Išvyka visiems labai patiko.


                  Atminimo minėjimas Paneriuose.
       Š.m. rugsėjo 25 d. 3-5 klasių mokiniai su savo mokytojomis dalyvavo Panerių aukų atminimo renginyje. Susikaupe ejome takais, kuriais 100 tūkstančių žmonių buvo vedami prie gilių duobių, kur jų laukė mirtis. Paneriai simbolizuoja didelę tragediją ir žiaurumą, kuris buvo vykdomas dėl žmogaus neapykantos žmogui. Uždegėme žvakutes ir padėjome gėlių Lenkų Sektoriuje.
     Pagerbėme visus įvairių tautybių žmones, žuvusius Panerių miške.


                 Svečiai iš Lenkijos.
      Rugsėjo 13 d. į mūsų mokyklą atvyko sporto klubo ,,Cracovia” aistruoliai iš Krokuvos. Tai ne pirmas jų apsilankymas Mostiškėse, mūsų draugystė tęsiasi jau ketverius metus. Svečiai iš Lenkijos džiaugiasi mūsų mokinių sportiniais pasiekimais, o mes jų dosnumu. Šį kartą mums padovanojo sportinę aprangą ir kamuolius. Vakare jie apsilankė Vilniuje, o šeštadienį kartu su mūsų mokyklos bendruomene ėjo Kryžiaus kelią Vilniaus Kalvarijų 350 metų įsteigimo jubiliejaus proga.


            Mokslo metų pradžia mūsų mokykloje.